Закрыть

Юрист розповів, у якому випадку можна залишити собі знайдену річ

Виявляється, знайшовши загублене, можна потрапити на лаву підсудних ' як за крадіжку.

Саме так сталося з мешканцем села Крищинці на Вінниччині. У вечірню пору біля ставка він побачив мобільний телефон Meizu M2 note вартістю 2600 гривень. Знахідку залишив собі, навіть не пробуючи шукати власника. Утім правоохоронці за ІМЕІ-номером вирахували, де перебуває користувач. Проти нього порушили кримінальну справу. Чоловіка оштрафували на 850 гривень, пише газета Експрес.

  Як правильно вчинити із знахідкою, щоб не переступити межу закону?

  Насамперед потрібно повідомити про знайдену річ особу, яка її загубила, або власника і повернути. Знахідку в приміщенні чи транспорті можна передати власникові приміщення або транспортного засобу, які набувають прав та обов'язків особи, що знайшла річ. В усіх інших випадках про знайдені речі треба заявити в поліцію, органи місцевого самоврядування чи бюро знахідок, котрі є в багатьох великих містах, і віддати на зберігання або ж до повернення власникові тримати в себе.

  Коли можна привласнити знайдену річ і за це не буде ніякої відповідальності?

  Право власності на знайдену річ настає після шести місяців з моменту, коли людина заявила про знахідку в поліцію або органи місцевого самоврядування.

  Чи передбачено винагороду за повернуту знахідку?

  Той, хто знайшов загублену річ, має право зажадати від її власника винагороду в розмірі до 20 відсотків вартості. Але лише за умови, що заявив про знахідку і не намагався її приховати. Крім того, можна вимагати відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням та розшуком власника.

Наши продукты

Все продукты

Закрыть

Остались вопросы? У нас есть ответ

Оставь свой номер телефона и наш эксперт расскажет о деталях наших услуг и продуктов